piątek, 26 lutego 2016

#5 Steps To A Better Blog

NEW  A więc chcesz zostać blogerem? Genialny pomysł! Na pewno będzie o Tobie głośno. Prawdopodobnie zarobisz mnóstwo pieniędzy a sam Karl Lagerfeld będzie błagał byś wpadł na jego pokaz. Do tego dziesiątki prezentów, egzotyczne wycieczki i to wszystko bez żadnego wysiłku! Musisz jednak pamiętać o jednym. Wchodzisz do bardzo małego stawu. Już teraz nie ma się tu jak ruszyć, ale przy odrobinie szczęścia może wypłyniesz. So you want to be a blogger? Great idea! Probably you will be a big thing, you earn a lot of money and Karl Lagerfeld will be begging you to attend his show. Be prepared for free gifts, exotic trips and no effort at all. Unfortunately you have to know that you are about to enter a very small pond. It is already very crowded but If you are smart enough and have some luck, you will not drown.

Polacy zakładają blogi na potęgę. Dziś nie musisz znać HTML-a, aby zacząć dzielić się swoimi głębokimi przemyśleniami w internecie. Wiele stron oferuje gotowe layouty i szablony. Chcesz, to masz i to za darmo. Tylko jak się za to wszystko zabrać? Nie ma złotego środka, ale jest kilka zasad, które pozwolą Ci się utrzymać na powierzchni trochę dłużej. Oto co należy wiedzieć, aby nie utonąć... zbyt szybko:

1) Większość blogów jest do bani
Dobra wiadomość jest taka, że 90% blogów jest słaba. Masz więc spore pole do popisu. Działaj!

2) Wymyśl ciekawą nazwę.
Bądź oryginalny, co drugi blog ma w nazwie fashion lub style. I tak oto mamy: Kasia Fashion, Zosia Fashon, Marek Fashon albo Ania Style, Krysia Style. To nie jest dobra droga i bardzo ogranicza tematykę Twojego bloga.  

3) Przejrzystość, przejrzystość.
Schludny blog to podstawa. Pomyśl o nim jak o swoim pokoju. Nikt nie chce siedzieć w brudzie i bałaganie. Może i ktoś Cię przypadkowo odwiedzi, ale nie zostanie długo jeśli layout da mu po twarzy neonowymi napisami, dziwnymi czcionkami i kotem biegającym za kursorem.

4) Pisz na ciekawie tematy.
Znajdź własną ścieżkę, najgorsze co możesz zrobić na początku swojej przygody z blogowaniem, to kopiować innych. Nie powielaj materiałów innych blogerów, no chyba że masz coś ciekawszego do powiedzenia w danej kwestii. Aha i pisz regularnie.

5) Networking jest ważny.
Czemu masz obstawiać jednego konia, skoro możesz postawić na wszystkie biorące udział w wyścigu? Zintegruj swojego bloga z kanałami social media. Sam musisz zdecydować, które Tobie najbardziej odpowiadają. Nie każdy jest fanem Snapchat-a lub Vine-a, za to każdy  ma już facebooka

Pozostaje mi życzyć Tobie powodzenia, albo i nie, bo po co mi kolejna konkurencja. Kieruj się tymi prostymi zasadami a możliwe, że zostaniesz z nami na dłużej. 

Poles create numerous blogs. Nowadays you do not need to know HTML to start sharing your deep thoughts on the internet. There are websites when you can find free layouts and templates. So, how to start? There is no golden mean, but there are some rules that will allow you to stay afloat a little longer. Here is what you should do in order to not drown... too fast:

1) Most blogs suck.
The good news is that 90% of blogs is really bad so you can easily show your talent.

2) Come up with a great name.
Be different, there are plenty of blogs with words "fashion" or "style" in the title. That is why we have: Kasia Fashion, Zosia Fashion, Marek Fashion or Ania Style, Krysia Style.  You should avoid this as it also limits the content of your blog. 

3) Keep it simple.
Neat look of your blog is essential. Think of it as of your room. No one wants to visit messy places. How do you want to keep your visitor if you will punch them in the face with neon letters, strange fonts or a cat chasing the cursor.

4) Write interesting posts.
Find your own way, the worst think you can do is copying other bloggers. Avoid similar topics unless you have something more interesting to say. Be also systematic.  

5) Networking is the key.
Help you luck a bit. Integrate your blog with various social media channels. You have to decide on your own which is the most suitable for you. Not everyone see itself on Snapchat or Vine but for instance everyone has a facebook account.

I wish you luck or perhaps I should not as you may be my next competitor. Follow this simple steps and you may stay here a bit longer.

28 komentarzy:

 1. same złote rady. i co do przejrzystości bloga to jest to coś na co najbardziej zwracam uwagę, wszystko musi być czytelne, bez zbędnych kolorów cy dziwnych czcionek albo mnóstwa obrazków - dlatego lubię twojego bloga ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi :), przeładowanym blogom mówimy nie :P

   Usuń
 2. Nie każdy chce zdobyć popularność, pisać bloga o modzie i dostawać darmowe majty z Chin :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatne rady. Aż sama zaczęłam się zastanawiać czy mój blog nie jest do bani :P

  przez-swiat-z-aparatem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. dawno tak ciekawego postu nie czytałam :) na prawde świetny post! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nienawidzę kiedy ktoś pisze "wstałam, poszłam do kibla, ubrałam skarpetkę, wyszłam z psem" grrrr

  OdpowiedzUsuń
 6. stosuje sie stosuje jaknajbardziej do każdej rady Twojej :) chyba. Mam nadzieje ze mój blog nie znajduje sie w nieszczęsnych 90%... wkładam naprawdę sporo serca w mojego bloga

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuje za odwieziny u mnie :) I dziękuje za rady w tym poście ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. hm, to do zobaczenia na na pokazie Karla Lagerfelda ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz rację, aż się odechciewa, jak się widzi te blogi z "fashion" w nazwie. Również dobry wygląd jest cenny - kiedyś weszłam na dość ciekawego bloga, ale kompozycja była tak dziwna i chaotyczna, że aż ciężko było mi ogarnąć, gdzie się poukrywała reszta notek (poza stroną główną) i poddałam się po prostu.
  Bardzo mi się podoba za to u Ciebie, zarówno wcześniej, jak i teraz po zmianie wyglądu bloga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, czasem ludzie piszą bardzo ciekawie, ale oprawa tak rozprasza, że się poddaję :P

   Bardzo miło mi to czytać ^_^

   Usuń
 10. Przydatne i prawdziwe rady, dla początkujących blogerów. Zwłaszcza punkt 1, heh. Dobrze, że ktoś to w końcu głośno powiedział! ;)
  PS. Pierwszy raz trafiłam na Twojego bloga i bardzo mi się tutaj podoba. Obserwuję i czekam na kolejne wpisy. Pozdrawiam, www.hoe-e.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Od siebie bym jeszcze dodała: dawaj jakikolwiek znak, że zapoznałeś się z komentarzami czytelników (czy poprzez odpisanie czy +). Mam wrażenie, że ci blogerzy, którzy już są, powiedzmy "wyżej", często o tym zapominają, a przecież sami inicjują dialog.

  OdpowiedzUsuń

Zobacz również

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...