piątek, 10 marca 2017

Każdy Z Nas Jest Książką.

Każdy z nas jest książką, która chce być przeczytana. Pragniemy szczerego zainteresowania własną historią. To dlatego robimy wszystko, aby nasza okładka przyciągała wzrok. Sami również oceniamy ludzi po okładkach. Klasyfikujemy na tych interesujących oraz na takich, którzy są niewarci naszej uwagi.Each of us is a book that wants to be read. We want a true interest in our story. That is why we do whatever it takes to make our cover attractive. We also judge a person by its cover. We classify people for those worth of our interest and  those who are unworthy of our attention. 

A przecież wiadomo jak to jest z okładkami, czasem za brzydką kryje się naprawdę fantastyczna książka. Szkoda tylko, że tak mało osób zagląda do środka bez uprzedniej oceny. 

Zjawiskowa okładka to jedynie obiecująca zachętą. 

Książka bez interesującego wnętrza zostanie szybko odłożona na półkę, Tam pokryje się kurzem, wyblaknie od słońca i na pewno nikt już po nią nie sięgnie.

And you know how it is with covers, sometimes the ugly one hides a fantastic book. It is a pity that only few of us take a look without prior judgment. 

A Beautiful cover is only a promising invitation. 

A book without an interesting story will quickly end up abandoned on the shelf. Covered with dust, faded from the sun will never be read again. 

38 komentarzy:

 1. Co prawda, to prawda, chociaż... myślę, że i w tej kwestii należy zachować złoty środek:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację. Ocenianie kogoś tylko po wyglądzie jest pustym i niedojrzałym zachowaniem...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładanie, nic dodać, nic ująć.

  OdpowiedzUsuń
 4. W punkt. Piękna okładka może kryć badziewie w środku i odwrotnie, brzydka - ciekawe,piękne rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najważniejsze by nie oceniać po okładce, ale wiadomo, że spotykając kogoś pierwsze co zwracamy uwagę na wygląd. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Twój post jest bardzo prawdziwy. Niestety większość osób patrzy tylko na okładkę , a nie dostrzegają tego co jest w środku - piękna.
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Na całe szczęście książki nie mają wiele wspólnego z ludźmi i choć takie porównanie wydaje się prawdziwe, to jednak nie do końca zachwyca mnie porównywanie ludzi z książkami. :) Ale oczywiście rozumiem przekaz - choć nieco krótki i mało zgłębiony. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie umiem wyrazić w pełni swoich myśli :P

   Usuń
 8. Dobrze to napisałeś i to jest prawda. Chcemy dzielić się naszą historią i pięknie wygladać. Mało jest ludzi, ktorzy potrafia słuchać innej historii. Wyglad przyciąga, ale jeśli nie ma plus wiedza to tak jak piszesz, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. To prawda, z drugiej strony ta "okładka" może też wiele o człowieku powiedzieć. Jednak pochopne ocenianie nigdy dobre nie jest. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię czytać książki i nie wybieram ich po okładce:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie wybieram książki po okładce:)

  xxBasia

  OdpowiedzUsuń
 12. dlatego zanim dokonamy oceny czegokolwiek, powinniśmy dobrze poznać temat/rzecz ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. To trochę smutne gdy uświadamiamy sobie, że jesteśmy jak książką gdy większość ludzi książek nie czyta :(
  Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
 14. mądry i ciekawie napisany wpływ. Nawet najpiękniejsza okładka nie gwarantuję głębi wewnętrznych treści. Nauczyłam się oceniać nie po "okładce"

  OdpowiedzUsuń
 15. Mądre słowa. Wbrew wszystkiemu każdy z nas ocenia po wyglądzie. Przecież zazwyczaj jest tak, że najpierw kogoś widzimy, a poznanie trwa dłużej. Ja jestem jednak za nieocenianiem po wyglądzie i staram się tego nie robić.Wiem z doświadczenia, że wiele ludzi zyskuje po głębszym poznaniu.

  OdpowiedzUsuń

Zobacz również

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...