poniedziałek, 20 lutego 2017

Dlaczego Czujesz Się Gorszy?

Nikt nie rodzi się pewny siebie. Mówi się, że niektórzy wyssali to z mlekiem matki, ale prawda jest taka, że sami uczymy się (lub też nie) być przebojowi. Wszystko w Twoich rękach - jak głosi popularny frazes. Każdy zdrowy człowiek jest taki sam, ma tyle samo rąk, nóg i głowę w której wszystko się zaczyna lub kończy. A jak jest z Tobą? Czy czujesz się czasem gorszy?No one is born confident. It is said that some take it with their mother's milk but the truth is that we learn (or not) to be assertive. All in your hands- as a popular quote states. Each and every healthy person is he same. We have the same number of legs, arms and a head in which it all begins or ends. What about you? Do you feel worse sometimes? 
Bomber Jacket - ZARA / T-Shirt - House / Trousers - H&M
 
Niepotrzebnie! Życie nauczyło mnie, że to jak o sobie myślisz wpływa bezpośrednio na to, jak jesteś odbierany. Jeśli sam siebie nie szanujesz, to nie możesz oczekiwać tego od innych. A dlaczego masz siebie nie szanować? W czym jesteś gorszy od kolegi, koleżanki? Znam wielu ludzi, którzy rezygnują z czegoś tylko dlatego, że ktoś im powiedział, że się nie uda. 

A gdyby  ten ktoś stwierdził, że Ci się jednak uda? 

Czy porzuciłbyś starania? Prawdopodobnie nie. Nie bądź więc niewolnikiem cudzych przekonań i zacznij być swoim najlepszym przyjacielem, uwierz, że potrafisz. W przeciwnym razie usłyszysz to jedynie od swojej mamy i to też przy dobrych wiatrach. Nie jesteś wcale gorszy, a bardzo łatwo możesz stać się lepszy. Zastanów się nad tym.  
You should not!.What I've learnt is that the way you think of yourself has a direct impact on how others pereceive you. If you don't respect yourself, how can you expect others to respect you? What's the point in being so hard for yourself? In what way are you worse than a friend or your colleague? I know plenty of people who resigned from something just because somebody told them that it's not worth of trying. 
  
And what If the same person told you that it would work?  

Would you give up? I don't think so. Don't be a victim of somebody's beliefs. Start to be your best friend and believe in yourself. Otherwise, you will hear it only from your mother, if you are lucky. You are not worse but you can become better. Think about it. 

37 komentarzy:

 1. Skłoniłeś mnie tym tekstem do zastanowienia się nad swoim życiem. Dziękuję za to.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, jak Cię widzą -tak Cię piszą. Co prawda, niektórzy rodzą się z predyspozycjami do bycia przebojowym i tłamszą przez to bardziej wrażliwych ludzi(którzy są warci więcej niż Ci przebojowi).

  OdpowiedzUsuń
 3. wiesz, moim zdaniem to, że czasem czujemy się gorsi, słabsi i mniej wartościowi od innych w dużej mierze zależy od tego w jakimś środowisku dorastaliśmy, jakie wartości nam wpajano. I dużo zależy też od tego, jakimi ludźmi się otaczamy. A co do meritum- zgadzam się z Tobą. Wartto pracować nad sobą, doskonalić siebie i kształtować swoją osobę tak, jak chcemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ale na końcu to od nas zależy jacy chcemy być :)

   Usuń
 4. Masz racje. Jeżeli się przełamiemy to możemy wszystkiego zdziałać ^^
  Jednak zaczęłam się zastanawiać co jest czynnikiem zamykania się ludzi i doszłam do prostego wniosku. Z reguły problemem są niezamkniete sprawy z dzieciństwa. Poniżenie, wysmiewanie... to często przekłada się na dalsze życie.

  Zapraszam do mnie:
  Voltania.blogspot.pl

  PS. Wydajesz się fajnym człowiekiem. Jeżeli masz ochotę to się odezwij :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba jest wiele przyczyn takiego zamykania się na ludzi :)

   Usuń
 5. Kiedyś miałam cholerne problemy z pewnością siebie. Często niestety otoczenie powoduje, że czujemy się ' śmieciami '. Na szczęście przyszłam po rozum do głowy, ' hej w czym oni są lepsi od Ciebie?? '... zaczęłam czerpać inspirację z osób z ogromną pewnością siebie. Dobry, stary sposób.
  Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurczę, to takie prawdziwe. Też mam czasem chwilę załamania, pewnie jak wszyscy. Niestety społeczeństwo, a tym bardziej telewizja wpaja nam model człowieka idealnego, który może osiągnąć wszystko w bardzo szybkim tempie. Jesteśmy okłamywani i myślimy, że każdy oprócz nas jest lepszy i tylko my nie umiemy sobie poradzić z problemami. Na szczęście istnieją jeszcze ludzie którzy potrafią sprawić, że uwierzymy w siebie. Czasem nawet wystarczy jeden moment by zacząć myśleć pozytywnie!

  http://zuza-takes-photos.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co się porównywać z awatarem :)

   Usuń
 7. "Każdy zdrowy człowiek jest taki sam, ma tyle samo rąk, nóg i głowę w której wszystko się zaczyna lub kończy. " - każdy człowiek wygląda podobnie, ale nikt nie jest taki sam :) "Ile głów tyle osobowości" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodziło mi o cechy fizyczne :), każde zdrowe ciało, ma tyle samo rąk i nóg.

   Usuń
 8. Kozak styl :)
  https://sanstylefashion.blogspot.co.uk/2017/02/black.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 9. Dużo prawdy w twoim tekście. Tak jest od zawsze. Nie masz pewności siebie to oznacza, że czujesz się słabszy, a słabszy oznacza mniej zaradny, a to oznacza...będą kłopoty,trzeba będzie pomagać, a to oznacza dzielenie się,a tego wielu nie lubi,bo trzymanie się tych silniejszych pewniejszych siebie jest łatwiejsze. Chociaż tak jest i nie jest łatwe w obecnych czasach mieć tę pewność ,to na przekór losowi trzeba mieć. Nie może tak być jak w dawnych kastach jak się urodziłeś tak masz mieć, albo ocena,którą ktoś nam przypisze i tak ma być. Nikt nie jest gorszy:) Ładna kurtka,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wydaje mi się,że każdy ma chwilę,że czuje się gorszy. Mi również się zdarza.
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 11. Dlatego trzeba otaczań się tylko dobrymi ludźmi a nie takimi, którzy wysysają energią ;p
  Bardzo dobrze napisany post. Pozdrawiam :)
  Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawy post! Zgadzam się, że jeśli sami w siebie nie uwierzymy to innym będzie ciężko w nas to dostrzec.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. To prawda by tę siłę odnaleźć w siebie. Inny nie znaczy gorszy. Bądźmy najlepszymi wersjami nas samych , bez porównywania się do innych :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mądra rada, zgadzam się z Tobą.

  -------------------------
  http://fashionelja.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Warto wierzyć w siebie, w swoje możliwości :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Porównywanie się z innymi to wyrządzanie sobie krzywdy. Zawsze znajdzie się ktoś w czymś lepszy. To błędne koło i niemądre myślenie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetny post! Słowem w sedno :D Ludzie, którzy próbuja wmówic komuś,że jest gorszy sami maja kompleksy i w ten sposób je zaleczają :D Jeśli ludzie mówią o Tobie, znaczy, ze maja o czym, bo zazdroszczą :D Nikt nie ma prawa czuć sie gorszym :D Wszyscy jesteśmy równi :D Mnie komentatorzy ( "jak żyć"), których spotykam na swojej drodze bardziej motywują do działania i bardziej przyczyniaja się do moich sukcesów :D... bo w sumie dlaczego zyć tak, jak dyktuje nam otoczenie ? To nasze życie. mamy jedno, wiec nalezy je przeżyc bo swojemu. Wtedy będziemy szczęśliwi :D

  Pozdrawiam :D
  Jagoda z mrsblueberry3.blogspot.com :D

  OdpowiedzUsuń

Zobacz również

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...