poniedziałek, 4 maja 2015

Selfie and self-esteem

Czy czyjeś 'selfie' może być przyczyną naszej frustracji? Ano może, bo przecież tak kochamy się porównywać. Pół biedy jeśli przyjdzie nam się zmierzyć z gwiazdą show biznesu. Porażka jest o tyle do przeżycia, że łatwo jest sobie wytłumaczyć ich perfekcyjny wygląd istnieniem Photoshopa.  Is it possible that a selfie can be the source of our frustration? Yes, it is and it's because we love to compare with each other. Off course we can get over the fact that Photoshop does exist and that's probably why those celebriities look so picture perfect .
Gorzej jeśli wypadamy miernie w konfrontacji z selfie koleżanki czy kolegi. Wtedy nie jest nam już do śmiechu, a wręcz czujemy się z tym bardzo źle. Czy nie oczywistym powinno być, że mało kto wrzuca do sieci zdjęcia na których wygląda niekorzystnie? Zanim zaczniesz płakać do poduszki, zastanów się ile sam poświęcasz czasu na podrasowanie własnych zdjęć? Obawiam się, że nie jesteś osamotniony w tej walce. W moim przypadku wymaga to nie lada zachodu, aby jakoś wyglądać w tym równoległym świecie.

But what happens when we start to compare with our friends? Well, we feel pretty bad if the result is not in our favor. In fact isn't that obvious that none of us post bad pictures on the internet? Before you cry your eyes out ask yourself how many of your pictures were retouched before uploaded to the internet? I can tell that I spend a fair amount of time on retouching mine and I'm certainly not an exception in this matter. 

7 komentarzy:

 1. bardzo mi sie podoba to w jaki sposób prowadzisz bloga, ma to coś w sobie :)
  Pomóżmy sobie nawzajem i wspólnie zaobserwujmy nasze blogi, odezwij się:)


  LUCY DOES IT BETTER

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam rzadko robię "Selfie" :P
  świetna kurteczka!:)

  OdpowiedzUsuń

Zobacz również

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...