sobota, 4 lipca 2015

Save up for, not on holidays

NEW Lepiej oszczędzać na wakacje niż na wakacjach. Co z tego, że uda Ci się wyjechać  gdzieś za grosze, skoro przyjdzie Ci się męczyć w nieciekawym hostelu i dzielić z kimś łazienkę? Może i będziesz w najpiękniejszym mieście świata, ale czy brudna pościel, lub jej brak, będzie równie pięknym obrazkiem?  
It's better to save up money for, than on holidays. What's the point of saving some money If you'll end up in a dirty hostel with a shared bathroom room? You may be visiting the most beautiful place in the world but dirty sheets or, in the worst case, lack of sheets won't be so beautiful.  
Jeśli już naprawdę nie umiesz pogodzić się z kosztami wyjazdu, to postaraj się zaoszczędzić na środkach transportu. Okazyjna cena biletu lotniczego nie wpłynie na komfort podróży. Wystarczy poświęcić chwilę i wstrzelić się w najtańsze loty. Jeśli nadal nie stać Cie na hotel, to polecam rejestrację na couchsurfing.com. Jest masa osób, które Cię chętnie przygarną i oprowadzą po najciekawszych miejscach za darmo. 

GOOD LUCK!
If it's really hard for you to deal with spending money on your holidays you can always save it on transportation. Cheaper flight tickets won't have any impact on the comfort of your trip. Take some time and check the cheapest flight connections. For those who still can't afford a hotel, I recommend sign in on the couchsurfing.com. There're plenty of people who are willing to keep you overnight and show around the city for free. 

GOOD LUCK!

16 komentarzy:

 1. Czasami nie ważna jest wygoda tylko widoki i otaczający nas ludzie. Chciałabym tak jak Pawlikowska gdzieś wyjechać i nie martwić się o drogie 5-pięcio gwiazdkowe hotele tylko decydować pod wpływem chwili. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Pawlikowska podróżuje do miejsc gdzie nie ma 5-cio gwiazdkowych hoteli. Wybiera destynacje, gdzie może być bliżej natury, hotel w slamsach nas do tej natury nie przybliży :).

   Usuń
 2. nie słyszałam o tej stronie ;)
  cóż, mi czasami wystarczy przeciętny hotel nie z super ceną, bo i tak praktycznie w nim nie siedzę :)
  http://pineyx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem komfort nie jest aż tak ważny, ale nie ukrywajmy, jeśli nie on, to w dużej części nasz wyjazd nie będzie należał do udanych :)

  http://wieczorekm.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja znajoma dzięki tej stronie zawsze szuka pokoju do przenocowania.Podróżuje również za pomocą chyba innej strony wehikułami ludzi z całej Europy. To drugie uważam za ryzykowne,pierwsze za mądre rozwiązanie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też uważam, że lepiej pomyśleć nad tańszymi opcjami wyjazdu w interesujące miejsce, niż wybrać najtańsze all inclusive w "ładnym hotelu" pośrodku niczego i zobaczyć tylko basen hotelowy;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma co oszczędzać na wakacjach, w końcu trzeba z nich skorzystać. Ciekawa strona. ;)
  bgrenda.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Najlepsze wspomnienia gromadzimy poza hotelem, aktywnie spędzając gdzieś czas. Zwiedzać, poznawać miejsca,ludzi, historie to istota udanych wakacji. Przyznam jednak ,że piękny hotel to bardzo miły dodatek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że wygody nie są najważniejsze. Często można znaleźć fajny pensjonat za dobrą cenę, tylko trzeba potrafić szukać. Nie wykluczone że kiedyś, prędzej czy później, trafimy na gorsze warunki. Przecież nie przyjechaliśmy na wakacje do np. Paryża, aby podziwiać widoki z okna :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam o tej stronie i z pewnością bym z niej skorzystała, gdybym tylko miała w planach wybrać się gdzieś w te wakacje. Współczuję osobom które pracują w wakacje, chociaż sama o tym myślałam i byłam bliska tego wyboru, to jednak w tym roku zrobiłam sobie wolne. Może za rok zdecyduję się na pracę w wakacje, póki co wypoczywam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Komfort jest ważny, ale czasem jego brak może przysporzyć wiele wesołych wspomnień:)

  OdpowiedzUsuń
 11. nie znałam wcześniej tej strony, fajna sprawa!

  http://fashionelja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Wielkich wygód od miejsca pobytu nie oczekuję, ale warunków niczym z koszar też być nie może :) Na kosztach transportu za to naprawdę warto oszczędzić :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mi się marzy wielka podróż autostopem przez Europę. Liczę, że w końcu zbiorę się w sobie, przestanę bać się porywaczy i wyruszę w wyprawę życia. :)

  OdpowiedzUsuń

Zobacz również

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...