sobota, 15 października 2016

A z Czym Tobie Do Twarzy?

NEW Najbardziej lubię oglądać filmy, które znam. "Death Becomes Her" to mój zdecydowany faworyt, bo jak tu nie kochać filmu, w którym główne role przypadły Twoim ulubionym aktorkom i gdzie humor jest czarny jak bezkresna otchłań śmierci, o której Madeline i Helen mogą już raczej zapomnieć. 
I like watching movies that I already know. "Death Becomes Her" is definitely one of my favorites. How can I not love a picture in which two main roles are played by my beloved actresses and where the humor is as black as the endless abyss of death which Madeline and Helen will never experience?

Uroda Madeline Ashton (Meryl Streep) przemija równie szybko jak jej kariera aktorska. Helen Sharp (Goldie Hawn) to niespełniona pisarka, której Madeline zdążyła uwieść wszystkich narzeczonych. Ich wątpliwa przyjaźń kończy się w momencie, gdy aktorka wychodzi za Dr. Menville-a (Bruce Willis), który miał być dla Helen mężem idealnym. Pisarka zajada smutki i porzuca wszelkie nadzieje na miłość. Obsesja na punkcie Madeline prowadzi ją na skraj załamania nerwowego. Ląduje w wariatkowie, gdzie przychodzi jej do głowy pomysł zemsty doskonałej. Madeline's (Maryl Streep) beauty is fading as quickly as her acting career. Helen Sharp (Goldie Hawn) is an unfulfilled writer who can't settle down as all of her lovers were stolen by Madeline. Their questionable friendship comes to an end when the actress marries Dr. Menville (Bruce Willis) who was supposed to be Helen's perfect husband. The writer abandons all hope for love. Miserable and lonely finds her comfort in food. She is obsessed with Madeline which leads her to a mental breakdown and sends straight to the nut house when she'll come up with an idea for perfect revenge.  

Słowo "lubię" w przypadku tego filmu zabrzmiałoby zbyt banalnie. Miałem na jego punkcie obsesje i bardzo chciałem nią zarażać innych, wirus Ebola to przy tym pikuś. Pamiętam jak w dzieciństwie ubłagałem sąsiada, by ten nagrał film na VHS, ponieważ moje video nie miało jeszcze takiej opcji. Wreszcie mogłem mieć go na własność. Niestety, zajechałem kasetę w rok, ale stara miłość nie rdzewieje. Gorąco zachęcam do obejrzenia filmu w oryginale, po sieci krąży kilka wersji z polskim lektorem, ale umówmy się, nie każdy dowcip można zgrabnie przełożyć. Film obśmiewa wszystko to, za czym tak usilnie gonimy: sławę, pieniądze, luksus, miłość i wieczną młodość. Ja śmieję się z bohaterkami już pół życia i zapewne będzie tak do jego końca. Siempre Viva! Znacie?

\
A word "like" would sound trivial here as I was really obsessed with thie movie and tried to convince everybody to like it too, I was worse than Ebola virus. I remember when as I child I bagged my neighbor to record movie for me as my video player was lacking such option. Finally I had it for myself. The VHS lasted only a year but old love never dies. I encourage you to watch it without Polish lector as not all jokes can be translated. The comedy make fun of all that we are yearning for. Fame, money, love and eternal youth. I laugh with the main characters half of my life and for sure will be till the end Siempre Viva! 

21 komentarzy:

 1. Nie znam, ale podoba mi się to, co on obśmiewa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aktorki te bardzo lubię ale filmu nie pamiętam, skoro tak zachęcasz -muszę obejrzeć :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie widziałam tego filmu, muszę nadrobić :)
  Nie lubię oglądać filmu, który już widziałam kolejny raz, tak samo jak czytać znów już przeczytaną książkę :) Szkoda mi czasu, który mogę spożytkować na coś nowego ;)

  A w ogóle to bardzo mi się podoba u Ciebie, zostaję i obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Meryl Streep bardzo lubię, ale gdzieś mi ten film umknął, bo nie bardzo pamiętam, a szkoda, bo tematyka interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej bardzo ciekawie pisany blog, widać, że robisz to z pasją. A post bardzo fajnie się czyta. Jeśli zamierzasz kiedyś przejść na profesjonalne blogowanie i potrzebował byś adres pod firmę to zapraszam do nas. Wirtualny adres katowice to miejsce gdzie możesz prowadzić własną działalność pod naszym adresem. Obczaj i jak się spodoba dołącz do nas:

  www.wirtualnebiuroklaster.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej bardzo ciekawie pisany blog, widać, że robisz to z pasją. A post bardzo fajnie się czyta. Jeśli zamierzasz kiedyś przejść na profesjonalne blogowanie i potrzebował byś adres pod firmę to zapraszam do nas. Wirtualny adres katowice to miejsce gdzie możesz prowadzić własną działalność pod naszym adresem. Obczaj i jak się spodoba dołącz do nas:

  www.wirtualnebiuroklaster.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej bardzo ciekawy komentarz, widać, że wklejany na każdym blogu z równie wielką pasją.

   Usuń
 7. Chyba muszę sobie ten film zapisać ;) Bo tak chwalisz, a ja w ogóle go nie kojarzę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. zdecydowanie muszę sobie obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. szczerze to pierwsze słyszę o tym filmie.. ale jako że uwielbiam czarny humor to na pewno go obejrzę. i nie wiem czemu ale te zdjęcia kojarzą mi sie z rodziną Addamsów (??)

  http://wooho11.blogspot.com/ - Zapraszam <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Nwm czy to moje klimaty, jednak jeśli go wezmę to zdecydowanie w oryginale. Tłumaczone filmy to już nie to w przypadku żartów, masz rację :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 11. Widziałam go lata temu i film jak najbardziej wart obejrzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wow, dzięki za wpis - przypomniałeś mi,że też mam listę filmów do których wracam co jakiś czas :) pierwsze miejsce to jednak niezapomniane Pulp Fiction. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 13. To ten film, w którym jedna drugiej zrobiła na wylot dziurę w brzuchu? Odlot :D Bardzo lubię od dawna i dziwne, że tak mało osób tutaj kojarzy ten film.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to ten xD, nie chciałem zdradzać zbyt wiele haha

   Usuń

Zobacz również

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...