piątek, 11 listopada 2016

Dlaczego Jesteś Ślepą Kurą?

NEW W Polsce ryzykownym jest obnoszenie się ze swoimi sukcesami. Jeśli coś Ci się udało to siedź cicho, nie rób przykrości innym i przyznaj, że ukradłeś. Czemu nas tak wkurza, że kura, której przytrafiło się ziarno, jednak nie była ślepa?I It is very risky in Poland to brag about your success. If you achieve something you should stay quiet and admit that all you have acquired was stolen. Why are we so mad about the fact that the squirel that found a nut wasn't really blind. 


Krępują nas własne sukcesy, co gorsza umniejszamy sobie mówiąc, że to przypadek lub szczęśliwy zbieg okoliczności. A przecież za każdym powodzeniem stoi ciężka praca. Trzeba wiele poświęcić, by do czegoś dojść. Los nie uśmiecha się do każdego, kto tego chce, ale do tych, którzy działają. Ale jak tu działać skoro boimy się własnych marzeń? Drżymy na samą myśl o tym, że ktoś nas wyśmieje i każe popukć się w głowę. Jeśli już znajdziemy w sobie trochę odwagi, to zwykle działamy po cichu. Tak na wszelki wypadek, Jak nam się nie uda, to przecież nie będzie obciachu. Tylko gdy już dopniesz swego, to bądź pewien, że w oczach tych, których się tak obawiasz, będzie to jedynie szczęśliwy traf, a Ty już zawsze będziesz tylko ślepą kurą.

Our success makes us fell uncomfortable. What is worse we very often belittle it by saying that it was just a lucky coincidence. But every success requires hard work. You have to sacrifice a lot in order to achieve something in your life. Fate is not in favor of those who just want it but of those who work for it. But how to work when we are afraid of our dreams? We tremble at the thought that somebody may laugh about our goals. If we find a courage to do something we usually act quietly. In case something goes wrong nobody will know. But be aware that once you achieve your dream you run the risk of being only a blind squirrel that happened to find a nut in the eyes of people.    


                                        

31 komentarzy:

 1. Muszę się zgodzić - strasznie dużo osób ma jakieś kompleksy i gdy tylko komuś się uda a im nie to już muszą dowalić człowiekowi jakby był winny za ich niepowodzenie. Sama z własnego otoczenia próbuje usuwać takie osoby, ponieważ są negatywne. Myślę, że nie ma co się przejmować takimi ludźmi, najważniejsze jest to, że dana osoba wie jak było, a nie jej znajomi czy rodzina :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pogadają i przestaną :D tak jak mówisz, nie ma co się przejmować cudzymi kompleksami.

   Usuń
 2. Oj, bardzo utożsamiam się z tą ślepą kurą. Ja sama wolałam się niekiedy uczyć po kryjomu, nikomu nie mówiąc, bo wolałam przypisać sukces losowi a nie własnej pracy. Przez to niestety otoczenie odbierało mnie nie tak jak może na to zasługiwałam... Nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem co jest gorsze czy być ślepą kurą czy mówić jaki się wielki biznes planuje zrobić;-) Niektórzy ludzie nie chcą mówić zbyt wiele o prywatnych interesach bo to czasem przyciąga oszustów i aby unikać problemów lepiej być skromnym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, zależy wszystko od sytuacji :)

   Usuń
 4. Im jestem starsza, tym bardziej mam gdzieś ludzką opinię. Niech sobie myślą, co chcą, ja też o nich mogę ;) Życie jest jedno, warto próbować osiągnąć sukces czy mieć satysfakcję z tego, co się zawodowo robi. Byleby nie budować tego na krzywdzeniu innych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczęśliwy traf, to jeszcze pół biedy- a jak ktoś mówi "widzisz, a mówiłem ci" albo "to dzięki mnie"- to jest dopiero... dziadostwo:D
  Róbmy swoje i do przodu, i właśnie, nie bójmy się mówić, że to nasza zasługa.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja ci powiem, że mnie strasznie irytuje to, kiedy coś osiągniesz, albo dajesz z siebie dużo i to do ciebie wraca, a ludzie z czystej zawiści chcą sprawić, żebyś źle się z tym czuł.
  Udzielałam darmowych korepetycji uczennicom w liceum i wróciło to do mnie pod postacią pewnych forów, a znalazły się tacy, którzy byli źli, że miałam łatwiej, choć to ja poświęciłam tyle godzin, to ja się zaoferowałam, mimo że wszyscy mogli zrobić to samo. Mega demotywujące.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No cóż, nic się nie poradzi na polskie cebulactwo. Czasem po prostu robić swoje. I tak będą gadać, czy się zrobiło dobrze, czy źle :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Większość osób się samoistnie zniewala.. przecież kiedy sam na coś zapracowałeś i jesteś z tego dumny to nie ma nic złego w dzieleniu się radością z innymi :)
  Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja mam kilku hejterów i mam to gdzieś :P

  OdpowiedzUsuń
 10. I love it! Thanks for sharing.


  ** Join Love, Beauty Bloggers on facebook. A place for beauty and fashion bloggers from all over the world to promote their latest posts!


  BEAUTYEDITER.COM

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wypada nic innego jak tylko się zgodzić z Twoim, w sumie dość smutnym spostrzeżeniem i....dalej robić swoje. Jeśli zazdroszczą, czy oplują to tylko żeby podnieść swoje ego. Róbmy w życiu to co kochamy, bo to nasze życie i nikt za nas go nie przeżyje.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie ma to jak płeć męska się wypowie, krótko i na temat, to mi się podoba. Masz rację, że za każdym powodzeniem stoi ciężka, mniej lub bardziej, ale praca i z tego trzeba się uczciwie cieszyć i nie przejmować się innymi. Ludzie to ogólnie zazdrośni są, i tyle.
  I jeszcze mam wrażenie, że ludzie młodzi za bardzo biorą wszystko do siebie. Inaczej się patrzy na świat mając lat naście, dwadzieścia, a inaczej jak się ma czterdzieści. No ale to wszystko trzeba po kolei przeżyć, byle po drodze nie krzywdzić ani siebie ani innych.

  OdpowiedzUsuń
 13. Masz rację ja sama wstydzę się mówić o swoich sukcesach jakby to była jakaś zbrodnia ;/

  OdpowiedzUsuń
 14. eh, zgadzam się z tym co napisałeś...niestety tak jest ;/

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo fajny wpis , zgadzam się z tym co napisaleś
  świetnie wygladasz ;)
  http://xthy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Myślę, że powodem jest również zazdrość. Ludzie często uważają, że ktoś inny osiągnął sukces wyłącznie dzięki szczęściu, są często najzwyczajniej w świecie zazdrośni, że to nie oni święcą sukces. Cóż, taka natura ludzka ;)

  OdpowiedzUsuń

Zobacz również

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...