sobota, 19 listopada 2016

Jak Zacząć Zarabiać Na Blogu?

NEW Jak wynika z ostatnich badań, każdego dnia publikowanych jest ponad 2 miliony nowych postów. Oznacza to, że prowadzenie poczytnego bloga jest dziś praktycznie niemożliwe. Jednak czym byłby świat bez śmiałków takich jak Ty, którzy jednak widzą w sobie nieodkryty potencjał? Dziś dam Wam kilka złotych rad, aby zbliżyć się do najlepszych i pozyskać lukratywne współprace. According to the latest research, 2 million blog posts are written every day. It means that running a popular blog is practically impossible. But there are always people like you, who see a huge undiscovered potential in themselves. Today I will give you some golden tips to get closer to the best and to receive a lucrative business propositions. 

O sekretach dobrego blogowania pisałem już Tu i proponuję zacząć od tego wpisu nim pójdziemy o krok dalej. Blog to niewątpliwie dobre narzędzie do zarabiania pieniędzy Oczywiście nie każdy ma takie zapędy, jest to też świetne miejsce do dzielenia się swoimi przemyśleniami i poznawania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Jeśli jednak jesteś głodny sławy, to możesz czytać dalej. PAMIĘTAJ: Blogując budujesz swoją własną markę osobistą, ludzie chętniej inwestują w wartościowe marki. 

Wymyśl angażujący tytuł notki.
Dobry tytuł to podstawa poczytnego bloga. Zwróć uwagę na nagłówki w gazetach lub tytuły artykułów na portalach internetowych. Każdy, aż krzyczy, by w niego kliknąć. Wzbudź ciekawość potencjalnego czytelnika lub go zaskocz, wejścia masz jak w banku.

Pisz tak jak mówisz;
Jeśli masz problemy ze snem, to polecam przeczytać kilka notek z korporacyjnych blogów. Blog to Twój głos, bądź autentyczny.

Publikuj dłuższe wpisy.
Nie chodzi tu o pisanie nie wiadomo jakich elaboratów, ale dwa zdanie sprowadzające się do opisania tego co masz na sobie nie załatwi sprawy. Przecież każdy, kto wchodzi na Twojego bloga raczej ma oczy, lepszym pomysłem jest opisanie historii danej części garderoby, lub wzbogacenie posta o Twoją indywidualną interpretację stylizacji.

Rób dobrej jakości zdjęcia.
Skoro już chcesz prezentować modę, to prezentuj. Zdjęcia powinny być nie tylko dobre jakościowo, ale również pomysłowe,.Niemrawa poza w ogródku rodziców to nie materiał na bloga.

Poświeć chwilę na promocję. 
Co  z tego, że masz coś interesującego do powiedzenia, Twoje zdjęcia są dziełami sztuki, skoro nikt nie zagląda? Zaznacz swoją obecność w mediach społecznościowych. Udostępnij każdy wpis na swoim facebooku, instagramie i snapchacie. Odwiedzaj inne blogi i komentuj. Większość ludzi z ciekawości odwiedzi i Ciebie, a jeśli odwalasz dobrą robotę to z Tobą zostanie. UWAGA: nie spamuj, nic tak nie zniechęca czytalników, jak wklejanie linka wszędzie, gdzie tylko popadnie i obietnice odwdzięczania się za każdy komentarz lub follow. 

Jak widać efektywne blogowanie nie jest żadną filozofią. Weź sobie do serca te kilka rad, a możesz mieć nadzieję, że ktoś będzie chciał nawiązać z Tobą wartościową współprace, która nie będzie polegała jedynie na darmowej bluzce. Nie rzucaj się na pierwszą lepszą ofertę, okazje biznesowe są jak autobusy, zawsze przyjedzie następny (Richard Branson).

I have already written about the secrets of good blogs here. I recommend you to check it out before reading this article. Without a doubt a blog can be a real moneymaker. Off course not everyone has such aspirations. It is also a great tool to share your thoughts and to meet people with similar interests. However if you are hungry for fame you can read on. REMEMBER: You are building your personal brand, people are more willing to invest in a high quality brand. 

Come up with engaging title. 
A good title is the key to your success. Take a look at headlines or titles of articles on web portals. Each one screams to click it. Incite curiosity of your potential readers or shock them and you can be sure of traffic on your website. 

Write the way you speak. 
If you have troubles with sleeping, go to the corporate blogs. Find your unique voice, be authentic.

Write longer posts. 
It's not about writing elaborates but two sentences describing just your outfits are not enough. After all, I assume that all of your readers have eyes. Describing the history of a given piece of clothing or your individual interpretation of an outfit would be a better idea.

Take good-quality photos. 
If you want to present fashion, start really presenting it. It's not only about the quality alone but also about your concept for a picture. Lazy pose in your parent's backyard is not the perfect content for your blog.

You should promote. 
You may have something interesting to say, produce good-quality pictures and still have like zero readers, Mark your existence on social media. Share each new post on facebook, instagram and snapchat. Read other blogs and comment, people will visit you back and if you are doing a great job they are likely to stay and follow you back. WARNING: do not spam. There is nothing that discourages potential readers more than pasting links to your blog everywhere you can with a promise to comment back. 

As you may see blogging is not the hardest thing to do. Think over these few tips and be sure that someday you will receive a great offer of cooperation that will not be just about a free gift. Don't take random offers, business opportunities are like buses, there's always another one coming (Richard Branson).29 komentarzy:

 1. *-* Great blog! I'm following you! Follow back? <3
  http://omundodajesse.blogspot.pt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idealna ilustracja do powyższego posta, ahahaha ;d

   Usuń
 2. Trzeba jednak pamiętać, że czytelnik skupia się na czytaniu notki krótką ilość czasu, dlatego nie warto jednak pisać zbyt długich treści ;) A jeśli piszemy długo, to pamiętajmy o wyróżnikach. No i socjalmedia, dzisiaj to potęga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, ale statystyki pokazują, ze google lepiej pozycjonuje jednak dłuższe teksty :)

   Usuń
 3. Ja wątpie żeby to było aż tak łatwe. Blogow jest mnóstwo i jeszcze troche, chyba niemożliwe żeby każdy mógł zarabiać nawet po spełnieniu tych wszystkich punktów. To takie podstawowe zasady jak chociaz troche wypromować bloga, ale żeby zarabiać to wydaje mi się, że to trochę za mało.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Niemrawa poza w ogródku rodziców" padłam:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobają mi się rady, ale powiem ci, że blogi coraz bardziej zyskują na jakości zdjęć i treści i dalej nic. Widzę to po pewnych z nich, które odwiedzam. Bardzo wiele kliknięć nabijają współprace ze znanymi firmami, a jak te firmy dobierają sobie blogerów, skoro wiele osób robi dobre wpisy- nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po czym to wnioskujesz? Ilość np. komentarzy nie jest nigdy miarą sukcesu bloga :). Większość czytelników nie komentuje.

   Usuń
 6. Amen, spamowanie to plaga - niektórzy ludzie mają dobre zapędy aby zostać "botami". Co do mody - najbardziej lubię blogi ze zdjęciami w lustrze z lampą. A clickbaitami internet żyje. Wychodzę z założenia, że współprace i jakiekolwiek pieniądze z bloga to tylko dodatek, nie powinien być to priorytet w blogowaniu, dla mnie jednak ważniejsze jest to ile fajnych osób można poznać przez blogi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne rady :D

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba każdy bloger w obecnych czasach marzy o sławie i pieniądzach dzięki swojemu blogu :D Niestety, często jest to priorytet młodych osób. Uważam, że to naprawdę super sprawa jak można zarabiać dzięki swojej pasji, jak pasja staje się pracą. Wtedy kochamy pracować, to jest naprawdę cudowne, dlatego cieszę się szczęściem osób którym się udało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :), nie da się do tego zmusić.

   Usuń
 9. o Bosz .. jak mnie wkurza jak dostaje komentarze " super notka i chamski link do czyjegos... takich komentarzy nawet nie publikuje XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam publikuję xD, niech się wstydzą.

   Usuń
 10. Same przydatne rady, wpis bardzo użyteczne

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie interesuje mnie zbytnio zarabianie pieniędzy, ale i tak robię większość z tych rzeczy. Zanim zaczęłam blogować, czytałam kilka blogów. Wiedziałam co mi się w nich podoba i stworzyłam mój blog na podobnej zasadzie. Uważam, że jeśli mnie interesują moje własne wpisy, to zainteresują one też większość moich odbiorców.
  Zapraszam! www.zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Najważniejsza w blogowaniu jest wytrwałość.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dobre rady :) Niby oczywiste ale wszystkie w jednym miejscu tworzą ekstra całość :)
  ps. nienawidzę tych komentarzy typu: Ekstra notka wpadnij do mnie !!!! ughhhh

  OdpowiedzUsuń
 14. Oba posty warte uwagi. Naprawdę świetne rady. :)

  OdpowiedzUsuń

Zobacz również

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...